CXM-6-35-80-36-AA00-F2-2
Luminus Devices Inc.
型号:
CXM-6-35-80-36-AA00-F2-2
描述:
LED COB CXM-6 WARM WHT SQU 3500K
用户指南
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 6.30mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 120mA
Current - Max 240mA
Lumens/Watt @ Current - Test 113 lm/W
Size / Dimension 8.90mm L x 13.00mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 473lm (460lm ~ 485lm)
Series CXM-6
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Luminus Devices Inc.
Features -
Height 1.37mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 35V