首页 / 存储器 / CY7C1360C-166AJXC
minImg
CY7C1360C-166AJXC
Infineon Technologies
型号:
CY7C1360C-166AJXC
封装:
100-TQFP (14x20)
描述:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
库存 : 23
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 166 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 36
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-TQFP (14x20)
Series -
Access Time 3.5 ns
Write Cycle Time - Word, Page -
Package / Case 100-LQFP
Memory Size 9Mbit
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.6V