首页 / 存储器 / CY7C1420JV18-300BZXC
minImg
CY7C1420JV18-300BZXC
Cypress Semiconductor Corp
型号:
CY7C1420JV18-300BZXC
封装:
165-FBGA (15x17)
描述:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 300 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 36
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 165-FBGA (15x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Package / Case 165-LBGA
Memory Size 36Mbit
Technology SRAM - Synchronous, DDR II
Voltage - Supply 1.7V ~ 1.9V