首页 / 微控制器 / CY8C22213-24PVIT
minImg
CY8C22213-24PVIT
Infineon Technologies
型号:
CY8C22213-24PVIT
封装:
20-SSOP
描述:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SSOP
用户指南
Core Processor M8C
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 24MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 16
Peripherals LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 20-SSOP
EEPROM Size -
Series PSOC®1 CY8C22xxx
Package / Case 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 2KB (2K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 2x14b; D/A 1x9b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.25V