Cypress Semiconductor Corp
型号:
CY8CLED16P01-28PVXI
封装:
28-SSOP
批次:
-
描述:
MICROPROCESSOR CIRCUIT
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
27
$10.697
$288.819
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | M8C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Program Memory Type | FLASH (32KB) |
| Applications | Powerline Communication |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Number of I/O | 24 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Series | PowerPSoC® CY8CLED |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | Cypress Semiconductor Corp |
| Package | Tube |
| Controller Series | CY8CLED |
| Interface | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Base Product Number | CY8CLED16 |