CZRW55C3V6-G
Comchip Technology
型号:
CZRW55C3V6-G
封装:
SOD-123
描述:
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Mfr Comchip Technology
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms