CZRZ5V6B-HF
Comchip Technology
型号:
CZRZ5V6B-HF
封装:
0201
描述:
DIODE ZENER 5.6V 100MW 0201
库存 : 6060
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±5.45%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2.5 V
Series -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Power - Max 100 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V