首页 / 陶瓷电容器 / D103M43Z5UL6UJ7R
minImg
D103M43Z5UL6UJ7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
D103M43Z5UL6UJ7R
描述:
CAP CER 10000PF 500V Z5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient Z5U
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series D
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF