首页 / 陶瓷电容器 / D103Z29Y5VF6TJ5R
minImg
D103Z29Y5VF6TJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
D103Z29Y5VF6TJ5R
描述:
CAP CER 10000PF 50V Y5V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series D
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF