首页 / 陶瓷电容器 / D103Z29Z5UH63L2R
minImg
D103Z29Z5UH63L2R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
D103Z29Z5UH63L2R
描述:
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient Z5U
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series D
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF