首页 / 陶瓷电容器 / D121J33C0GH63L6R
minImg
D121J33C0GH63L6R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
D121J33C0GH63L6R
描述:
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.348" Dia (8.83mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series D
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 120 pF