首页 / 陶瓷电容器 / D150G20C0GL6UJ5R
minImg
D150G20C0GL6UJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
D150G20C0GL6UJ5R
描述:
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series D
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 15 pF