首页 / 陶瓷电容器 / D151G33C0GH63J5R
minImg
D151G33C0GH63J5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
D151G33C0GH63J5R
描述:
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Capacitance 150 pF