首页 / 陶瓷电容器 / D151K20X7RH6UJ5R
minImg
D151K20X7RH6UJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
D151K20X7RH6UJ5R
描述:
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Capacitance 150 pF