Thin Film Technology Corp.
型号:
D1MPC0603DR010FF-T5
封装:
0603
批次:
-
描述:
RES 0.01 OHM 1% 1/3W 0603
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.361
$0.361
10
$0.27455
$2.7455
25
$0.20862
$5.2155
50
$0.15485
$7.7425
100
$0.115235
$11.5235
250
$0.097318
$24.3295
500
$0.08341
$41.705
1000
$0.063555
$63.555
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Ratings | - |
| Resistance | 10 mOhms |
| Series | D1MPC |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Thin Film Technology Corp. |
| Features | Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |