首页 / AC DC 转换器 / D1U54P-W-1500-12-HC4TC
minImg
D1U54P-W-1500-12-HC4TC
Murata Power Solutions Inc.
型号:
D1U54P-W-1500-12-HC4TC
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 1500W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -5°C ~ 45°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency BSMI, CE, cCSAus, CQC, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 12.66" L x 2.15" W x 1.57" H (321.5mm x 54.5mm x 40.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series D1U54P-W-1500 (1500W)
Current - Output 1 125 A
Power (Watts) 1500W
Type Front End
Efficiency 91%
Mfr Murata Power Solutions Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC