首页 / 陶瓷电容器 / D271G39U2JH65L2R
minImg
D271G39U2JH65L2R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
D271G39U2JH65L2R
描述:
CAP CER 270PF 100V U2J RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient U2J
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series D
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 270 pF