Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
D2FD-2L0-1H
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 2A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.0945
$4.0945
10
$3.6138
$36.138
25
$3.37326
$84.3315
50
$3.21252
$160.626
100
$2.73068
$273.068
250
$2.48976
$622.44
500
$2.329134
$1164.567
1000
$2.248821
$2248.821
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Position | 0.276" (7.0mm) |
| Release Force | 25gf |
| Ingress Protection | IP60 - Dust Tight |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 2A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 300,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D2FD |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 204gf |
| Overtravel | 0.010" (0.25mm) |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.024" (0.6mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D2F |
| Differential Travel | 0.005" (0.13mm) |