Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
D2JW-011-MD
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 30V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$18.6105
$18.6105
10
$14.4362
$144.362
25
$13.6762
$341.905
50
$12.9162
$645.81
100
$11.77658
$1177.658
250
$11.016808
$2754.202
500
$10.636922
$5318.461
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.319" (8.1mm) |
| Release Force | 100gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D2JW |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 250gf |
| Overtravel | 0.011" (0.3mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.024" (0.6mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D2JW |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |