Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
D2SW-01D
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.396
$5.396
10
$4.3149
$43.149
25
$4.09906
$102.4765
50
$3.99133
$199.5665
100
$3.45192
$345.192
250
$3.236156
$809.039
500
$3.128122
$1564.061
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.330" (8.4mm) |
| Release Force | 30gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | D2SW |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 180gf |
| Overtravel | 0.020" (0.5mm) |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.024" (0.6mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D2S |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |