Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
D2SWP2L2TBYOMZ
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 2A 250V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.1825
$3.1825
10
$2.9412
$29.412
25
$2.75728
$68.932
50
$2.69591
$134.7955
100
$2.144435
$214.4435
250
$2.021904
$505.476
500
$1.899373
$949.6865
1000
$1.776842
$1776.842
5000
$1.776738
$8883.69
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Position | 0.571" (14.5mm) |
| Release Force | 5.099gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Current Rating (Amps) | 2A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D2SW-P |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 61gf |
| Overtravel | 0.030" (0.76mm) |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D2S |
| Differential Travel | 0.031" (0.8mm) |