D37S80C4GX00LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
D37S80C4GX00LF
描述:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A PRESS
用户指南
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Board Guide
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C