Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
D3DM0005H
封装:
-
批次:
-
描述:
MINI DOOR SWITCH
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
30
$2.3655
$70.965
120
$1.6625
$199.5
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -30°C ~ 60°C |
| Operating Position | 0.512" (13.00mm) |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP00 |
| Termination Style | Connector |
| Actuator Type | Angled Toggle (Detector) |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC) |
| Circuit | SPST-NC |
| Mechanical Life | 300,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Series | D3D |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 204gf |
| Overtravel | - |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | D3DM0005 |
| Differential Travel | - |