Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
D3V-6-2C4
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 6A 250V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.7335
$3.7335
10
$3.44755
$34.4755
25
$3.23228
$80.807
50
$3.16046
$158.023
100
$2.513985
$251.3985
250
$2.370326
$592.5815
500
$2.226667
$1113.3335
1000
$2.083018
$2083.018
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Operating Position | 0.579" (14.7mm) |
| Release Force | 15gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC/DC) |
| Circuit | SPST-NC |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D3V |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 100gf |
| Overtravel | 0.040" (1.0mm) |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.047" (1.2mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D3V |
| Differential Travel | 0.016" (0.4mm) |