Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
D3V161C26K
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.3535
$3.3535
10
$3.09225
$30.9225
25
$2.89864
$72.466
50
$2.83423
$141.7115
100
$2.25454
$225.454
250
$2.12572
$531.43
500
$1.9969
$998.45
1000
$1.868061
$1868.061
5000
$1.739232
$8696.16
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Operating Position | 0.579" (14.7mm) |
| Release Force | 80gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC), 10A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D3V |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 400gf |
| Overtravel | 0.040" (1.0mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.047" (1.2mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D3V |
| Differential Travel | 0.016" (0.4mm) |