Omron Automation and Safety
型号:
D4B-2511N
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION DPST 10A 120V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$109.1645
$109.1645
10
$102.9287
$1029.287
25
$96.69024
$2417.256
50
$90.45216
$4522.608
100
$87.33312
$8733.312
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Operating Position | 21° |
| Release Force | 150gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Side Rotary, Roller |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D4B-N |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force | 960gf |
| Overtravel | 50° |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | 21° |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D4B-2511 |
| Differential Travel | - |