Omron Automation and Safety
型号:
D4B-4113N-NPT
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 120V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$135.5935
$135.5935
10
$127.84815
$1278.4815
25
$120.09938
$3002.4845
50
$112.35118
$5617.559
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Operating Position | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Side Rotary, Adjustable Roller |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | SPDT (DB/DM) |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D4B-N |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | - |
| Features | Rubber Roller |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D4B-4113 |
| Differential Travel | - |