Omron Automation and Safety
型号:
D4B-4A70N
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACT DPST-NC 10A 120V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$90.6205
$90.6205
10
$79.2889
$792.889
25
$72.49298
$1812.3245
50
$67.96224
$3398.112
100
$64.56409
$6456.409
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Operating Position | 1.380" (35.0mm) |
| Release Force | 200gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | DPST-NC |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D4B-N |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 1900gf |
| Overtravel | 0.197" (5.0mm) |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | 0.080" (2.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D4B-4 |
| Differential Travel | - |