D55342E07B470BRTP
Vishay Dale Thin Film
型号:
D55342E07B470BRTP
封装:
1206
描述:
RES SMD 470K OHM 0.1% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 470 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1206
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)