D55342H07B33D2RWS
Vishay Dale Thin Film
型号:
D55342H07B33D2RWS
描述:
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 33.2 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1206
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)