首页 / 陶瓷电容器 / D60D40Z102MR/LS374
minImg
D60D40Z102MR/LS374
CalRamic Technologies LLC
型号:
D60D40Z102MR/LS374
描述:
6000V, Z5U, 1000PF, +/-20%, RADI
用户指南
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.550" (13.97mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Temperature Coefficient Z5U
Size / Dimension 0.400" Dia (10.16mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series -
Package / Case Radial, Disc
Mfr CalRamic Technologies LLC
Capacitance 1000 pF