Rohm Semiconductor
型号:
DA228KT146
封装:
SMD3
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SMD3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.32205
$3.2205
100
$0.200545
$20.0545
500
$0.137218
$68.609
1000
$0.105545
$105.545
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMD3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 80 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 100 mA |
| Diode Configuration | 1 Pair Series Connection |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 80 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100mA |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | DA228 |