Texas Instruments
型号:
DAC60502DRXR
封装:
10-WSON (2.5x2.5)
批次:
-
描述:
IC DAC 12BIT V-OUT 10WSON
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.479
$6.479
10
$5.8197
$58.197
25
$5.50202
$137.5505
100
$4.768335
$476.8335
250
$4.523824
$1130.956
500
$4.059198
$2029.599
1000
$3.42342
$3423.42
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1, ±1 |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | I²C, Serial, SPI |
| Settling Time | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Supplier Device Package | 10-WSON (2.5x2.5) |
| Series | - |
| Package / Case | 10-WFDFN |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | DAC60502 |