DAMF11W1PN
Amphenol ICC (FCI)
型号:
DAMF11W1PN
描述:
CONN D-SUB PLUG 11POS SLDR CUP
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Yellow Cadmium Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power (Not Included)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Features -
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C