DAMO15P743M
Amphenol ICC (FCI)
型号:
DAMO15P743M
描述:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Yellow Cadmium Plated
Ingress Protection Harsh Environment
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Features Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C