DBV17W2S700M30LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
DBV17W2S700M30LF
描述:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A, 30A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass, Phosphor Bronze
Features Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C