DC0401005M2B-3T0
Wakefield-Vette
型号:
DC0401005M2B-3T0
描述:
FAN 40X10MM 5VDC TACH
用户指南
Air Flow 4.8 CFM (0.134m³/min)
Noise 21.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.100A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 5VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 4000 RPM
Mfr Wakefield-Vette
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Features Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
Width 10.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.060 in H2O (14.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Series -
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Power (Watts) 500 mW