DC0802548J2B-2T0
Wakefield-Vette
型号:
DC0802548J2B-2T0
描述:
FAN 80X25MM 48VDC
用户指南
Air Flow 47.6 CFM (1.33m³/min)
Noise 35.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.150A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 3500 RPM
Mfr Wakefield-Vette
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Features Locked Rotor Protection
Width 25.40mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.140 in H2O (34.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Series -
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Power (Watts) 7.2 W