Analog Devices Inc.
型号:
DC1200A
封装:
-
批次:
-
描述:
LT3430EFE-1 DEMO BOARD - A, 100K
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 2A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Utilized IC / Part | LT3430 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 5.5V ~ 60V |
| Base Product Number | DC1200 |