DC1202512L2B-BT4
Wakefield-Vette
型号:
DC1202512L2B-BT4
描述:
FAN 120X25MM 12VDC PWM/TACH MOLE
用户指南
Air Flow 77.0 CFM (2.16m³/min)
Noise 39.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.300A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 2500 RPM
Mfr Wakefield-Vette
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Features Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.230 in H2O (57.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 4 Position Rectangular Connector
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Series -
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Power (Watts) 3.6 W