DC1203812J2B-2T2
Wakefield-Vette
型号:
DC1203812J2B-2T2
描述:
FAN 120X38MM 12VDC MOLEX 22-01-1
用户指南
Air Flow 101.4 CFM (2.84m³/min)
Noise 38.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.180A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 2300 RPM
Mfr Wakefield-Vette
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Features Locked Rotor Protection
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.300 in H2O (74.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Position Rectangular Connector
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Series -
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Power (Watts) 2.16 W