Analog Devices Inc.
型号:
DC1325A
封装:
-
批次:
-
描述:
LT3653EDCB DEMO BOARD - 1.2A, HV
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 500mA |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 3.7V ~ 4.9V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Utilized IC / Part | LT3653 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 7.5V ~ 30V |
| Base Product Number | DC1325 |