Analog Devices Inc.
型号:
DC1893A
封装:
-
批次:
-
描述:
LT3697EMSE DEMO BOARD - 8V ? VIN
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 2.4A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 5V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Utilized IC / Part | LT3697 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 8V ~ 35V |
| Base Product Number | DC1893 |