Analog Devices Inc.
型号:
DC2910A
封装:
-
批次:
-
描述:
LTM4691 DEMO BOARD LOW-VIN 2.25V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$73.397
$73.397
请发送询价,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 2A, 2A |
| Product Status | Active |
| Series | µModule® |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 1.2V, 1.8V |
| Outputs and Type | 2, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Utilized IC / Part | LTM4691 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 2.35V ~ 3.6V |
| Base Product Number | DC2910 |