DC630-563K
API Delevan Inc.
型号:
DC630-563K
描述:
FIXED IND 56UH 3.77A 69 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 9.2A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.830" (21.08mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.77 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 69mOhm Max
Series DC630
Inductance 56 µH