DC780-123K
API Delevan Inc.
型号:
DC780-123K
描述:
FIXED IND 12UH 11.4A 9 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 31.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.831" (21.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 11.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.772" Dia (19.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9mOhm Max
Series DC780
Inductance 12 µH