首页 / 直流转换器 / DCM3623T50M31C2T00
minImg
DCM3623T50M31C2T00
Vicor Corporation
型号:
DCM3623T50M31C2T00
描述:
DC DC CONVERTER 28V 320W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 50V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.52" L x 0.90" W x 0.29" H (38.7mm x 22.8mm x 7.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 11.5A
Supplier Device Package -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 16V
Series VI Chip® DCM® (320W)
Power (Watts) 320 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 93.6%