DCM612U075AB2B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DCM612U075AB2B
描述:
CAP ALUM 6100UF 75V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.187" (80.95mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series DCM
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6100 µF