DCMC154U050DC2B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DCMC154U050DC2B
描述:
CAP ALUM 150000UF 50V SCREW
库存 : 70
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.187" (106.35mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 24.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.9mOhm @ 120Hz
Series DCMC
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 25.41 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 150000 µF