DCMC303T250DG0E
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DCMC303T250DG0E
描述:
CAP ALUM 30000UF 250V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.687" (220.65mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series DCMC
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 30000 µF